Burkolati elem (kasztni) javítás
A burkolati elemek javításának egyszerű és elegáns módja az elemek cseréje. Mi a helyzet akkor, ha ez túl költséges vagy alkatrész hiány miatt nem megvalósítható? Erre dolgoztunk ki olyan megoldásokat, amelyek az esetek túlnyomó részében kiküszöbölik a fenti problémákat. A sérülésnek, törésnek általában két alapvető oka van: 1. leesett, 2. a túl szoros zsanér miatt széttört. Ha a burkolati elemek nem hiányosak, a javítás szinte kivétel nélkül lehetséges. A javítás mindig a zsanér lazításával kezdődik. Ezt követik az egyéb javítások. A szükséges technológia rövidebb vagy hosszabb javítási időt tesz szükségessé.
A javítás vállalási ára nagyban függ a sérülés mértékétől és annak javításának technológiájától, ezért pontos javítási árat csak az ingyenes bevizsgálást követően tudunk adni.
Törött, repedt, sérült burkolati elem
Az elemek (alsó ház, alsó tálca, kasztni, palmrest, csuklótámasz, kijelző fedlap, kijelző keret)törését, sérülését okozhatja az eszköz leejtése, odaütése. Ilyen esetekben mindig fontos, hogy az elemek ne legyenek hiányosak. Ez a sikeres javítás egyik alapja. A javítás lehetséges a műanyag elem megerősítésével, forrasztásával, ragasztásával is. Az esetek egy részében ez esztétikailag hagy maga után kívánnivalót, de az alacsonyabb költség és az esetlegesen szinte beszerezhetetlen alkatrész megmentése, ellensúlyozza ezt.
Nagyobb sérülések vagy anyaghiány esetén szükséges az adott elem cseréje, még akkor is, ha ez egy drágább megoldás, mivel a javítás tartóssága az elsődleges cél.
Kitört réz perselyek, kitört zsanértartó persely
Sokszor a réz zsanértartó perselyek törnek ki a zsanérok megfeszülése miatt. Ezek javítása, pótlása szintén lehetséges. Van hozzá alkatrészünk raktáron és kidolgozott technológiánk a tartós megoldásra. Ilyen esetekben elkerülhetetlen a zsanérok lazítása a szükséges mértékig.
Törött zsanér
Az esetek jelentős részében érdemes a cserében gondolkodni, de a törés helyének és a zsanér anyagának függvényében lehetséges a forrasztás is.
Túl szoros zsanér
A sérülések másik gyakori oka a túl szoros zsanér, amely vagy eltörik vagy kitörik a burkolati elemből és töri, deformálja a körülötte lévő burkolatot. Ebben az esetben a javítást meg kell előznie a zsanérok javításának, kilazításának. Ezt követően lehetséges a burkolati elemek javítása és a kitört zsanértartó réz perselyek pótlása forrasztással, ragasztással.
Lötyögő zsanér
Nagy holtjáték esetén a fedlap nyitáskor nagyon instabil. Bizonyos típusoknál utána húzzással meg lehet szüntetni a lötyögést. Más esetekben marad a csere mint megoldás.